Je tu třetí týden aktivit na doma

Jsou tu další aktivity, které si pro tebe připravilo vedení vlčat.

Pondělí:

Hned ze začátku týdne si pojďme trošku osladit život. Zkusíme si vyrobit domácí lízátko. Je to jednoduché a všechny suroviny na lízátko určitě budeš mít doma:

• Špejli
  • Cukr
  • Kolíček na prádlo
  • Potravinářské barvivo
  • Sklenici
  • Vodu

Přesný návod na lízátko a odůvodnění proč vůbec vznikne najdeš na tomto odkazu: https://vida.cz/blog/cukrove-lizatko

Foto: kousekdortu.cz

Úterý:

Dneska si trochu zatancujeme. Na následujícím odkazu je videoklip, na kterém různé postavy tancují. Tvým úkolem je vybrat jednu postavu opakovat po ní stejné pohyby jako ve videu.

Pokud budeš chtít najít si i svoji oblíbenou písničku a choreografii na ni, stačí napsat do vyhledávání na YouTube Just Dance a jméno písničky. Když ji nenajdeš, tak nezoufej. Klidně si tu písničku zapni a vymysli pro ni svoje taneční pohyby.

Středa:

Pojďme si zkusit něco upéct. S mamkou nebo tátou si uděláme mrkvovo-jablečné muffiny.
Na přípravu těsta pro 12 muffinů budeme potřebovat tyto suroviny:

• 2 vejce
  • 100 g nastrouhané mrkve (zbavené přebytečné šťávy)
  • 100 g nastrouhaného jablka (zbaveného přebytečné šťávy)
  • 150 ml oleje
  • 150 g hladké mouky
  • 100 g krupicového cukru
  • 1 lžička mleté skořice
  • 1,5 lžičky prášku do pečiva

Když budeme mít přichystané všechny suroviny, tak si necháme předehřát troubu na 180 °C. Následně si v míse prošleháme vejce a vmícháme nastrouhanou mrkev, jablko a olej. K důkladně promíchané směsi přidáme zbytek surovin a vytvoříme těsto (pokud bude moc řídké, přidáme mouku). Takto připravenou hmotu rozdělíme do muffinové formy (předem vymazané nebo vyskládané papírovými košíčky), nebo do silikonových formiček, a pečeme 18–20 minut dozlatova.

Foto: recepty.cz

Čtvrtek:

Panáka umí skákat každý, ale co když si ho trošku ztížíme? Na papíry formátu A4 nakreslíme vždycky buď chodidlo nebo dlaň. Můžeme klidně obtáhnout svoje anebo taky i ostatních členů rodiny. Tyto papíry pak poskládáme před sebe do tří sloupců tak, abychom vytvořili cestu.  Potom už stačí tuto cestu projít, a přitom se dotýkat pouze tou částí, která je na papíře.

Foto: ttk.org

Pátek:

V dnešní době hodně letí podcasty. A co že to ten podcast je? Je to v podstatě takový seriál akorát bez toho videa. Podcastů je hodně a každý takový podcast spadá pod nějakou kategorii. Zpravodajské, detektivní, pro děti, o nových technologií nebo jak o sebe pečovat. Nedávno jsem začal poslouchat podcast jménem Filtr, ve kterém se dozvíme, jak se vytváří zprávy, jak odhalit manipulace anebo jak se nenapálit. Zkus si ho také poslechnout. Třeba tě bude bavit a pak ho budeš taky poslouchat.

Podcast najdeš na tomto odkazu: https://www.mujrozhlas.cz/filtr/filtr

Foto: mujRozhlas.cz