Úkol jedenáctý/6. 4. 2020

Dnešní úkol je zveřejněn trochu později, ale to vůbec nevadí, je ideální pro večer.

Byli jste někdy na poštovním úřadě? Nebo jste někdy snili o tom, že jste poštovními listonoši a roznášíte psaní nebo balíky? Představte si, že před více jak sto lety skauti a skautky o trochu starší než jste vy takovou službu skutečně vykonávali a to bez nároků na odměnu. A bylo to potřeba jako sůl, neboť právě vznikala nová republika a skauti v ní hráli klíčovou roli!

Zhlédněte díly o zajímavých postavách ze seriálu ČT déčka „Skautská pošta“ a vyberte si jednu, která se vám nejvíce líbí. Namalujte její obrázek a k němu připište, čeho si na této postavě ceníte. Fotografii obrázku nám můžete poslat např. mailovou poštou 🙂

Odkaz na seriál je zde (kliknutím):

přehled dílů se nachází v pravé části obrazovky a začíná dílem “ Josef Rössler-Ořovský“.