Víte, že?…

DSC05481

Včerejším státním svátkem jsme si připomenuli 70. výročí konce 2. světové války. Zvláště pro nás skauty je tento den významný. Počínaje koncem války bylo hnutí a naše organizace opět legální a poválečné nadšení a zapálení pro skauting přivedlo do Junáka kolem čtvrt milionu skautů a skautek.

Také v Břeclavi se Junák obnovil. Po osvobození roku 1945 zasadil dívčí oddíl břeclavských skautek „lípu svobody“, kterou můžete i dnes nalézt u kaple sv. Cyrila a Metoděje před vlakovým nádražím. Před stromem stojí pamětní kamenná deska s nápisem, který je bohužel ve špatném stavu. Dokážete jej přečíst? Své odpovědi mi piště do konce května na: kane94@centrum.cz. Pro vylosovaného vítěze se správnou odpovědí čeká cena!

Káně