Změna místa konání letního tábora

Jak všichni víte, dnes se měnil název naší organizace. Ode dnešního dne se jmenujeme Junák – český skaut, z.s.

Bohužel, změnou našeho názvu se stalo i pár nepříjemností. Pan Vrba, lesák v Podhradí, nás odmítá pustit na naše místo letního tábora blízko Podhradí nad Dyjí, protože údajně se jedná o jinou organizaci. On že má smlouvu s organizací Junák – svaz skautů a skautek ČR. Ani po našem přesvědčování, že to jsme my, kdo v Podhradí tábořil v loňském roce, nepřipustil, abychom v létě 2015 znovu přijeli na tábor do Podhradí.

Z toho důvodu byla narychlo svolaná Rada Starších, kde se domlouvalo náhradní tábořiště. RS se nemohla shodnout. Padaly názory, abychom znovu jeli na Střelnici, do Senorad, nebo abychom na tábor letos vůbec nejeli! Poslední slovo měl ale vůdce oddílu Učeň, který autoritativně rozhodl o změně orientace našeho oddílu na vodácký s tím, že to bude nejjednodušší. A místo letního tábora vyrazíme na velkou plavbu. Cesta začne v Praze a po Vltavě doplujeme až do Severního moře. Poté budeme pokračovat přes Baltské moře až do Estonského Tallinu, kde naše plavba skončí. Odtud už nás čeká pouze cesta zpět do Břeclavi.

Délka tábora by měla zůstat nezměněna, protože věříme, že plavbu stihneme na vysoké úrovni.

Za vedení oddílu

Majkl