Vydej se na detektivní výpravu!

První dny jara, venku je hezky a ty bys chtěl nějaké zpestření po škole? Vytáhni ven mamku, taťku, sestru nebo bráchu. Můžete potom spolu pátrat po zlodějovi, který ukradl Řízkovi zlatý prsten. Tak co? Jdeš do toho?

O co se jedná?
Je to detektivní výprava s hledáním stop pro objasnění krádeže po okolí Břeclavi. Na trase výpravy je několik označených míst, na kterých se následně hledají stopy s šifrou. Po splnění úkolu se pokračuje na další místo.

Kdy si mohu projít trasu výpravy?
Trasu výpravy je možné projít mezi 26. 3. – 5. 4. Poté budeme sklízet jednotlivé stanoviště.

Pro koho je výprava určená?
Pro celou rodinu.

Kolik času a sil si mám připravit na výpravu?
Trasa je dlouhá cca 7 km. S úkoly trvá projití trasy asi 3 hodiny.

Projedu trasu i na kole?
Ano, můžete si vzít kolo.

Co potřebuji na výpravu?
Tužku, papír, dobré boty, oblečení podle počasí, případně svačinu a pití.

Jaký je příběh?
Co je cílem výpravy?
Zjistit, kdo ukradl Řízkovi zlatý prsten a co s ním udělal.

Kde se začíná?
Startovací místo je na Cyklosféře, kde je připravena ve výdejním okénku obálka na požádání. Stačí říct, že jste od vlčat z oddílu Plamen. V obálce naleznete mapu s přesně popsanými místy, kde jsou stopy schované, a seznam podezřelých. Vždycky je pro jednu rodinu jedna obálka. V případě, kdyby na Cyklosféře nikdo nebyl, schovali jsme další obálky na balkon zimního stadionu ze strany parkoviště. Obálky jsou na balkoně vpravo úplně na konci.

Na tomto odkazu je adresa Cyklosféry: https://mapy.cz/s/kozudohaku.

Co dělat na místě stopy?
Na místě stopy je úkolem najít papír se stopou a tu následně vyluštit. K nalezení stopy můžete použít nápovědu na druhé straně mapy. Prosíme, až vyluštíte stopu, vraťte ji na stejné místo, aby to mohli najít i druzí.

Co dělat až projdu trasu?
Pošlete Řízkovi (rizek1@skaut.cz) jméno člověka, o kterém si myslíte, že je zloděj. Můžete se klidně pochlubit obrázkami.

Jsem na trase a nemůžu něco najít.
Kdyby nastaly v průběhu výpravy nějaké potíže (nemohli něco najít, …), můžete zavolat Vačkymu, který vám zkusí pomoc. Telefon na Vačkyho je: 739 925 440.

Kdyby bylo potřeba něco dovysvětlit klidně pište Řízkovi na rizek1@skaut.cz.