46. tábor Střelnice 2013

Letos se konal již 46. tábor skautského oddílu Plamen Břeclav. Po čtvrté se tábořilo na louce „Na střelnici“ mezi Oslavany a Novou Vsí. V první části, která byla pod hlavičkou SVČ Duhovka Břeclav, nás bylo kolem dvaceti. Postavili jsme tábor, novinkou byla po dlouhé době brána, věčný oheň či meteorologická stanice, ze které se každou hodinu pořizovaly záznamy. Program byl trošku volnější, ve středu v noci si kluci užili celodnočního pochodu, čtvrtek jsme si zašli do bazénu v Nové Vsi a v pátek mimo jiné jsme si udělali Setonův hrnec a mohli jsme tak večeřet skvěle upečená kuřata. Nechyběl ani nácvik první pomoci, která vypadala vskutku věrohodně tak, že někteří i reálně zmatkovali a ztráceli nervy. Po týdnu v sobotu první část ukončil příjezd vlčat, a tak začala druhá část – pod hlavičkou Junáka. Letošní celotáborovou hrou se staly výpravy Alexandra Velikého do Persie. Autoři této hry byli Učeň a Ema. Největšími zážitky se staly bitvy se sarísami, stavba katapultu či závěrečné pátraní po klíči od celé říše po Alexandrově úmrtí. V úterý nechyběl slibový táborák, ve středu pak celodenní výlet na Senoradský mlýn. Za dobu tábora jsme byli potěšeni několika návštěvami – od holek z Mikulova či z oddílu V Trávě, Gondošem… V neděli jsme si tábor zhodnotili v indiánské sauně. Domů jsme však nejeli společně, neb si pro nás přijeli někteří rodiče. Skončil tábor, ať žije ten další!

Káně