Velká Vánoční výprava Třebíč 19.-21.12.2014

Sobotní ráno na této výpravě započal budíček hraný Kánětem na kytaru v podobě písně Josef muj kochany. Tahle píseň vyšla kdysi v Sem tamu. V tom stejném Sem tamu vyšel rozhovor s Oskarem, který byl pořízen při cestě z výjezdního zasedání oddílové rady do Prahy. To nás inspirovalo k tomu, udělat i zápis z této akce formou rozhovoru.

DSCF5261

Učeň: Jak se ti líbila klubovna třebíčských skautů, u kterých jsme spali, v porovnání s naší klubovnou?

Miki: Jejich klubovna má lepší okolí, protože je uprostřed židovského města, ve kterém je spousta pěkných zákoutí. Naše klubovna je zase uklizenější.

Učeň: Pověz nám, co se ti na výpravě nejvíc líbilo.

Tomík: Asi služba, kde jsem vařili, umývali nádobí a pak i pekli cukroví, se kterým ale doma pomáhám i mamce.

Učeň: Co se ti nejvíc líbilo na výpravě?

Samík: Noční bojovka, kde jsme viděli všelicos, třeba různé strašidelné průchody.

Učeň: Jak se ti líbila vycházka na rozhlednu?

TomR: Vycházka byla docela dobrá. Jen nevím, kde první skupina narazila na to bahno, od kterého byla tak špinavá, protože my jsme ho skoro nikde nepotkali. Na rozhledně docela foukalo. Ještě bych chtěl čtenářům, sdělit ať i nadále čtou náš časopis a sledují náš web.

Učeň: Jak se ti líbila večerní hra ve městě?

Kouba: Byla dobrá. Líbilo se mi, že jsme se něco dozvěděli o židovském ghettu, ve kterém jsme spali.

Učeň: Jak se vám povedlo pečení cukroví?

Želva: Bylo dobré. Měli jsme zajímavý Emčin recept s uvařenými žloutky. Na celé výpravě se mi pak nejvíc líbilo ubytování v židovské čtvrti.

Učeň: Čím si myslíš, že byla způsobená nízká účast na této výpravě?

Vevča: (zpočátku rozespale, protože jej Káně vzbudilo, později se však rozohní) Bylo to tím, že jsme se o výpravě pořádně nebavili na družinovkách. Třeba u nás ani nevím, proč tady nejsou Lukáš a Jelen. Navíc Vačky šel tím nejlepší vzorem jakým mohl jít (silná ironie v hlase, Vačky totiž na výpravě nebyl). Informace o výpravě se k nám měli dostat víc dopředu.

Učeň: Ať nám řekneš i něco pozitivního, tak co se ti na výpravě nejvíc líbilo?

Vevča: Ligreto s Kánětem…ty to nahráváš?

Učeň: Jak se ti líbila prohlídka synagogy a expozice židovské domácnosti a obchodu?

Řízek: Líbilo se mi, že jsem si z prohlídky odnesl recept na židovské cukroví, které může mamka nebo babička udělat. Taky mě nadchl velký model židovské města. V synagoze mě pak zaujali židovské svícny.

Učeň: Co se ti nejvíc líbilo na celé výpravě?

Aleš: Vycházka na rozhlednu, kde jsme objevili „typí“ (uvozovky jsou poznámka pisatele) Klubu českých turistů z plechu.

Učeň: Co se ti na výpravě s náma nejvíc líbilo?

Ema: Líbilo se mi, že jsme pekli cukroví a zpívali si u toho s klukama koledy a bylo to celé takové příjemné zpomalení.

Učeň: Prozraď nám, jestli se s tebou ještě budeme moct potkat na nějaké oddílové akci.

Ema: Já doufám, že ano a určitě se uvidíme na táboře v kuchyni.