Vůdcové, čekatelé a jeden rádce

zbozi_skaut___vudcovsky_odznak_298

Letošní rok (myslím tím kalendářní) byl revoluční v oblasti skautského vzdělávání. Hned čtyři členové se zúčastnili lesních kurzů a jeden rádcovského tábora. Kecka úspěšně absolvoval čekatelský LK Rozrazil, Majkl pak ČLK Velká Morava. Jsou z nich tedy čekatelé. (Čekatelská zkouška opravňuje toho, kdo ji složil, ke spoluúčasti na vedení skautského oddílu a k vedení krátkodobé akce se souhlasem a podle pokynů vůdce. Je zároveň „vstupní branou“ k dalšímu skautskému vzdělávání – například k vůdcovské zkoušce. Mohou ji skládat členové Junáka od 15 let) Učeň a Káně absolvovali vůdcovský LK Velká Morava, což je opravňuje k funkcím vůdce oddílu/zástupce vůdce oddílu. (Tedy musíme si ještě dodělat zdravotnický kurz, pak už to bude úplné.) Nový rádce Želva si prožil a užil rádcovský tábor sv. Jiří. Kurzy se nám moc a moc líbily a jsme velice motivovaní pro další skautskou činnost. Za sebe bych rád všem čtyřem poblahopřál a popřál, ať oddíl ve Vašich (potažmo v našich) rukách jen vzkvétá.

Káně

 

1 komentář u „Vůdcové, čekatelé a jeden rádce

  1. Absolventi, nezbývá než se přidat ke gratulaci, jak k samotným dekretům tak k novým impulzům, které vás tak „velice namotivovaly“.
    Osobně mne vaše složené zkoušky velice těší. Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *