Vlčata na Slavnostech světel

Slavnostsvetel27

V pátek si smečka vlčat našeho oddílu udělala výlet do nedalekého Lanžhota, kde místní spřátelený skautský oddíl pořádal akci pro veřejnost s názvem Slavnosti světel.
Celkem 13 vlčat a jeden vedoucí se rozjeli autobusem 16:45 z nádraží. Před pátou hodinou už bylo okolí lanžhotského kostela zaplněné mnoha lidmi – zejména dětmi. Úderem kostelních zvonů přišli čerti, andělé a Mikuláš. Čerti strašili, andělé rozdávali svítící náramky a maličké sladkosti a Mikuláš celou akci zahájil. Poté se zazpívalo několik vánočních koled, zapálily se lampiony a dav vyrazil směrem k tenisovému hřišti. Tam už hořel oheň. Po vypuštění létajících světelných balonů jsme se pustili do opékání špekáčků, hovorů s ostatními skauty a někteří měli takovou kuráž, že i dokonce čerty škádlili. Kolem sedmé hodiny jsme se rozloučili, poděkovali pořadatelskému oddílu Bantuové za pěknou akci, zakřičeli oddílový pokřik a šli na autobus. Byla to pěkná akce!

Káně

1 komentář u „Vlčata na Slavnostech světel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *