Velká vánoční výprava Štramberk 20. – 22.12.

VVV - Společná

1.Den — Pátek

Na poslední velkou výpravu kalendářního roku 2013 jsme se vydali do dalekého Štramberka, který je známý díky svým uším. Jeli jsme v pátek hned po škole a sešli jsme se v počtu 25 (Účastníci).

Tato výprava byla neobvyklá díky dálce kterou jsme ujeli na VVV. Obvykle na Vánoční výpravu jezdíme někam do okolí(Mikulov, Hustopeče…), ale dnes jsme jeli přes 3 hodiny až do Štramberka. Po příjezdu jsme chvilku bloudili a hledali správnou polovinu Štramberka, který je rozdělen kolejemi, ale za chvilku už jsme věděli kam jít, a tak jsme se vydali na místní DDM. Hned co jsme si odložili, tak se kluci vydali do nedaleké jeskyně Šipky, kde měl pro ně Učeň připravenou hru se sbíráním ohně. Mezitím jsme s Pajdou uvařili večeři (Sladká rýže). Večer jsme si s Pajdou zahráli takovou příběhovou hru, kdy jsme měli zavřené oči, Pajda hrál na kytaru a říkal nám nějaký příběh, který jsme si ale sami dotvořili podle své fantazie a na konci jsme si o tom povídali.

 

2.Den — Sobota

Na dnešní rozcvičku s Učněm byla nachystané opičí dráha a molekuly. Po snídani nás čekal celodeňák. Já jsem ale kvůli zraněné noze nemohl jít a se mnou zůstal na DDM Štír, protože byl nemocný. Ale abychom se nenudili, tak jsme šli do místního krámu nakoupit. To byste nevěřili, ale za cestu do obchodu jsem potkal tak 20 prodejen se Štramberskými uchy. Volnou chvíli jsme trávili hraním na kytaru nebo plněním korálků. Potom Štír usnul a já jsem šel nachystat večerní hru v ulicích města. Po cestě jsem si zašel i na Štramberskú Trúbu (rozhledna). Když se kluci vrátili a trošku si odpočinuli, tak jsme šli hrát hru do ulic Štramberka. Bylo zadáno 17 úkolů, které musí za 2 hodiny zjistit, ale aby to nebylo tak lehké, tak po městě běhali 4 roveři a chytali… Když jsme se úspěšně vrátili tak jsme si řekli zážitky ze hry, vyhlásili správné odpovědi a výsledky a hurá na večeři. Večer jsme si ještě zazpívali, řekli černou historku a hurá do ,,postelí!“…

 

3.Den — Neděle

Dnešní rozcvičku jsem měl já. Úkolem bylo postavit co nejvyšší věž ze suchého listí J Po snídani jsme šli k místnímu arboretu, kde jsme si zahráli hru motivovanou na bitvu Mongolů s místními obyvateli. Potom jsme si řekli o legendě s nasolenými uchy a potom jsme šli zpátky na DDM upéct si svoje Štramberské uši .Vždycky uši pekla jedna družina a další dvě hrály hry (Farář – Vikář – Kostelník; Na Blbečky nebo Na Pepu). Potom roveři s Pajdou uklidili, ostatní si zahráli něcaké deskovky a hurá na vlak za maminkama…

zapsal Majkl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *