Velikonoční výprava Mrákotín 17. – 20.4.2014

O letošních Velikonočních prázdninách se oddíl vypravil na nám neznámé místo do České Kanady. Podrobnosti se můžete dočíst ve Vačkyho článku.

DSC_0498

 

  1. Čtvrtek – Dne 17. 4. jsme se my- Pajda, Franta MP, Kecka, Želva, Luky, Tof, Kouba, Vevča, Řízek, Miki, TomZbr, TomR, Lukáš G., Kanár, Tomáš H., ………….(několik dalších vlčat a možná i starých vlků)…….. , sešli na vlakovém nádraží v celkem brzkou hodinu, a to v 6:15, samozřejmě ráno, jelikož bylo volno. Takhle časný začátek však automaticky neznamenal také časný příchod do fary, v níž jsme byli ubytováni. Poněvadž Telč, do nějž jsme měli namířeno, není přímo za humny, trvala nám cesta do něj rovných 6 hodin, samozřejmě s několika přestupy. Cestu nám zpříjemnilo Řízkovo bingo. Na historické Telčské náměstí, kde se člověk díky nádherně zrekonstruovaným budovám může cítit jako v pohádce, jsme došli asi půlhodinku po poledni. Proběhl zde krátký rozchod- někteří si zašli do cukrárny, ve které prodával cizinec, o jehož původu se vedly diskuze, podle některých to byl Chorvat, podle jiných Ital a nebo taky Rus, jiní si zase házeli s míčem či se věnovali jiným kratochvílím. Dále nás čekala úmorná cesta do Mrákotína s krosnami na zádech, a aby toho nebylo málo, vzali jsme to přes hrad Štamberk, což sice trasu značně prodloužilo a některým se to nelíbilo, ale zase to byla pěkná procházka. Nu a asi hodinu před stmíváním jsme konečně dorazili do fary v Mrákotíně, kde zrovna kněží dobílili, s čímž se nepočítalo. I tak jsme se tam v pohodě ubytovali po družinách a poté si zahráli další hru vedenou Vevčou a Řízkem, kteří měli pro tento den program, jelikož nás další den hodlali opustit. Oné hry jsem se ale nezúčastnil, umýval jsem v kuchyni ledničku (brr…). Bylo to prý nějaké běhací pexeso. Večerní program zahrnoval Frantovu přednášku o Velikonocích a čtení z bible okořeněné Pajdovou hrou na kytaru. Pak následoval odchod do postelí a vytoužený spánek.

  2. Pátek – V pátek, hned další den po náročném pochodu, což by se zpětně mohlo jevit vtipné, následoval celodeňák. Ale my jsme přece z Plamene a tak nám zbylo sil dost a po Vevčově výborné běhací rozcvičce se mohlo kolem desáté hodiny vyrazit do Dobré Vody, kde se od nás žel odpojili Franta MP, Vevča, Řízek a …… Z Dobré vody jsme došli do Olší a odtud již po modré do lesa. Až jsme narazili na příhodnou louku i s lavičkami, mohla proběhnout svačina (chléb a paštika) a také rituál vedený Pajdou, kdy jsme pobíhali bosí v trávě a předávali si jarní energii Země. Po téhle aktivitě proběhly nějaké ty zmatky, kdy se na chvíli ztrati l Želva, kterýžto na nás však čekal na rozcestí. Ale vyřešilo se to a tak jsme mohli dále postupovat až na kamenný útvar Hradisko, poblíž něj je podivná osada Poldovka, a dále po žluté až do Kučerova lesa, kde jsme prošli kolem mohutného buku lesního, načež nám Pajda vynadal, že jsme se u něj nepozastavili, a měl pravdu- stál na vážně pěkném místě. Na faru jsme přišli stejně jak včera asi hodinu před stmíváním. Na farě jsme přivítali Káně, jež za námi přicestovalo a následovala pauza, během níž většina lidí odpočívala, a Vačky s Kanárem, kteří měli program na tento den, ladili hru, jež propukla asi v osm hodin. Pomáhlali nám přitom Tof a Želva, za což jim tímto děkuji. Hra spočívala v tom, že u pustého ostrova ztroskotala loď a trosečníci se musí na tomhle nevlídném kousku planety uživit. Sbírali tedy vodu, dřevo, maso a další bonusové věci. Po hře byla večeře a nakonec hraní na varhany kombinované s hrou na kytaru.

  3. Sobota – Sobota dostala příznačné označení Svojsíkův den. Hned rozcvička se opravdu povedla- byla totiž inspirována Svojsíkovou knihou Základy junáctví- nejdříve jsme se rozcvičili, pak si zaklusali a nakonec zatancovali tanec zvaný odzemek. Poté jsme secvičovali různé styly pochodů vymyšlené též samozřejmě Svojsíkem a v jednom z nich taky vyrazili ke studánce Aničce na družinové vaření, které se všem družinám povedlo- Jestřábi dělali špagety a jiné těstoviny s boloňskou omáčkou, Mloci zase mrkvový salát a hráškovou polévku, a nakonec Štiky tradiční zelňačku. A kde jsme vlastně vařili? Mloci tábořili na pěkné louce poblíž potoka, kdežto zbylé dvě družiny se spokojili s polem, jež však bylo hned vedle studánky Aničky, a tak nebyl problém s vodou. Než jsme se všichni přesunuli na zmiňovanou louku, dávali jsme dlouho do pořádku ohniště- no, popravdě, nebyl to žádný zázrak. DSC_0635Před odchodem zpět do Mrákotína byly na programu zábavné aktivity s lany a lasy- nejdříve hromadné skákání přes ně, posléze ve trojicích a finálně lasování. Večer byl znovu hudební- nejdříve zpěv doprovázený Kánětem a kytarou, potom Kánětem nebo Tofem a varhany, na druhé straně místnosti jsme si, stejně jako na rozcvičce, s Keckou zaKlusali. Skauti pomalu odcházeli na svá lůžka, až utichly i varhany a fara v Mrákotíně upadla do spánku.

  4. Neděle – Mrákotín je od Břeclavi značně daleko, a proto návrat domů kolem páté odpolední znamenal odjezd autobusem do Telče o půl jedenácté. Předtím se ještě stihlo uklidit, pobalit si věci, ohodnotit akci a další nezbytně nutné činnosti. Autobus, s nímž jsme jeli, musel zastovavat kvůli Tofovi, jemuž bylo nevolno, jinak však naši cestu nepotkali žádné potíže, a tak jsme mohli živi, zdrávi a dobře naladěni vystoupit na břeclavském nádraží, zakončit a rozprchnout se do svých domovů. Nebo někam jinam.

 Zapsal: Vačky

3 komentáře u „Velikonoční výprava Mrákotín 17. – 20.4.2014

  1. Děkuju spisovateli Vačkymu za krásný článek, který byl navíc dodán na naše poměry v expresním čase. Při čtení mně znova mrzelo, že jsem tam nemohl být s váma…

  2. Pro toho kdo to tam dal! K textu jsem připsal i poznámku, ať na místa označená tečkami napíše jména lidí, na něž jsem zapomněl! Tahle verze i s komentářem v závorce jest neúplná! Byl bych rád, kdyby tam někdo doplnil ta jména, jak jsem to psal Keckovi. (já si je opravdu nepamatuji)

  3. Nooo jelikož jsem tam nebyl, tak to doplnit nemůžu. Vyřiď si to s Keckou, kteréhos o to poprosil a Káně má určitě zapsané bodování…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *