Večer před vyplutím

kulicky-50-ks-duhovka

Večer před vyplutím jsme strávili v klubovně na Šilingrovce. Účast byla slušná – 12 (13) lidí: Učeň, Ema, Kecka, Majkl, Skunk, Vačky, Hup, Žabák, Jeleň, Lukas, Tofík a Káně. Zprvu jsme řešili nad sušenkami a hruškovou šťávou fungování oddílu – složení družin a oddílové funkcionáře. Četl se i Pajdův kadet – rádce skautské družiny s názvem Večer před vyplutím. Poté Káně doneslo sbírku starých Sem-Tamů (od září 2004) a přečetlo zápis z první výpravy novodobého Plamene, a to z VPV Bobří hrad. Dozvěděli jsme se např.,  proč je Učeň Učněm, že Káněti se chvíli říkalo Řízek či uslyšeli jsme Pajdovu předpověď, že by z nás mohl být dobrý softballový tým (hráli jsme totiž pár pálkovacích her.) U této příležitosti jsme rozdali mladším roverům a rádcům publikaci S Plamenem, která mapuje prvních dvacet let našeho oddílu. Také jsme si zahráli stejnou hru jako před devíti lety – křížem krážem s tužkami. I zasmáli jsme se ze srdce. Poté následovala vzpomínková hra připravená Kánětem – říkal místa našich výprav a my jsme měli za úkol napsat druh výpravy a rok. Ach, ta paměť! Závěr akce proběhl na plácku, kde Učeň s Emou připravili jamku na kuličky. Rozdělili jsme se na tři skupiny a hráli dvě kola. Poprvé vyhráli Ema, Káně, Kecka a Majkl, podruhé pak Učeň, Lukas, Hup a Žabák. Svou návštěvou nás poctil Džarda, který si přijel „odskočit“ z Ameriky. O půl osmé jsme akci ukončili. Hurá, hurá, hu! Večer to byl suprovní!!!

zapsal Káně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *