Vánoční pozdrav od protinožců

IMG_20171117_113546

Nazdar gambusíni. Letos mám trošku jiné Vánoce bez oddílové besídky a štedrovečerního krmení zvířátek – ani nedokážu spočítat po jak dlouhé době na nich nejsem. Vánoce jsou myslím tím čím jsou i kvůli tomu, že jsou každý rok trošku stejné a některé věci k nim prostě patří, ale to nám většinou dojde, až když ty věci nemáme (tak jako s tou besídkou a krmením). Doufám, že si všichni užíváte vánoční pohodu pod stromečkem a teď už pomalu usínáte obklopeni dárky. Napíšu vám, jak ty Vánoce vypadají tady.

Asi největší rozdíl je, že tady prostě není zima, ale začíná vrcholit léto a s tím je prostě vánoční nálada neslučitelná. To ovšem nezabraňuje tomu, aby všude byla vánoční výzdoba ze sněhových vloček a pánů v červeném teplém kabátu. Dárky tady nosí Santa Klaus až 25. ráno a klasická zélandská rodina pak zamíří někam na pláž na piknik a blbnout do moře (my vyrážíme za chvilku). Včera jsme si udělali normální českou večeři se salátem, lososem (kapra nevedou), řízkama a cukrovím. Což stálo dost improvizace, protože jsme třeba museli dělat strouhanku ze starého chleba (rohlíky nevedou), péct vlastní piškoty atd.

Užijte si zbytek Vánoc a každému zvlášť i oddílu jako celku jen to nejlepší do roku 2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *