Sobota Františka Kňourka

sobota-fr-knourka-plakatfb

Poštorenská kapela hraje pěkně zvesela, za ní v plné parádě skauti v dobré náladě…..

Přesně takovými slovy začíná jedna z nejslavnějších písní, Poštorenská kapela, kterou složil břeclavský činovník a propagátor skautingu za první republiky František Kňourek. Dodnes se tato píseň v mnoha skautských oddílech zpívá.

Nejen proto chceme břeclavského velikána s přezdívkou Šedý Havran společně uctít. Bude to 12. listopadu v Břeclavi. Uplyne totiž přesně osmdesát let od jeho pohřbu.

Slavnostní den plný vzpomínek, zábavy a historie zakončí břeclavští roveři propagační divadelní hrou z dob první republiky Do tábora, také dílem Kňourka.

Pojďte s námi oslavit tento významný den pro břeclavské středisko Svatopluk. A tady malá ochutnávka, jak třeba spisovatel Ludvík Vaculík zpívá Poštorenskou kapelu http://bit.ly/2bt6Pnl. Prostě jsme slavní 🙂

Program dne:

 

knourek-harmonogram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *