ŠkoPR 21.-23.10. 2011

Sešli jsme se v pátek 17:20 na nádraží. O chvíli později přijeli i skauti z Mikulova. Celkově nás bylo dvanáct.

 Vedoucí: Míša (z Mikulova, hlavní vedoucí), Štístko, Kulďas, Jeňa (všichni tři z Trávy)

Účastníci: Majkl, Klikouš, Žabák( my 3 od nás), Dráček, Veverka, Raciolka holky z trávy), Apač a Dabler (z Mikulova)

 

Vlakem sme se vypravili směr Brno a pak na Kulďasovu chatu(vesnický domek) do Senorad.Po ubytování jsme si zahráli pár her na seznamování, např. Jak dobře se doma známe – kdy se udělali dvojice kluk a holka (jenom Klikouš měl registrované partnerství s Dablerem) J a měli jsme 20 minut na to, abychom se o samotě co nejvíce poznali. Byli 3 okruhy otáze. 1.Můj domov a rodina(otázky o rodině, domově např. jaký máme doma koberec atd.) J 2. Co mám a nemám rád 3. Co umím a neumím. Byly 3 kola a každý dostal 3 otázky o svém  partnerovy. Vyhrál Apač s Raciolkou a druzí byli Dráček s Majklem. Potom jsme dostali přednášku, jaký by měl být rádce. Potom se pověsil na dveře v kuchyni papír a našim úkolem bylo se na něj podepsat co nejvíckrát. Vyhrál Apač. Potom jsme šli do tamní stodoly kde jsme shlédli scénku Jeňy s Kulďasem o obchodování  s orgány na černém trhu. Následná hra probíhala takto. Po Senoradech(jenom vesnici) bylo pod lampami rozmístěno 9 obálek s orgány, další tři měli u sebe vedoucí. Naším úkolem bylo najít jednotlivý orgán a po jednom lepit na svůj papír u studny u světničky. Tuto hru opět vyhrál Apač, hned po něm Žabák a třetí byl Dráček, která ale Apačovi a Žabákovi poradila kde najít játra (ty poslední) a ti ji pak předběhli. Úplně poslední bod večera byl Škoprový rituál, kdy každý řekl, co se mu líbilo a nelíbilo a podle toho si vzal korálky na kožený náhrdelník. Ráno nás zbudil Jeňa s Míšou písničkou Vychází(velice oblíbená a jako budíček na táboře trávy a Mikulova) a sdělili nám, že prý si máme do 5 minut sbalit všechny věci a že odcházíme. Když jsme se ve zmatku sbalili a vyběhli ven, tak nám sdělili, že dnešní rozcvička je oběhnout celý dům, ale jelikož tam byla řada domů, dvory a stodoly tak to byla pěkná dálka. J  Potom následovala Dablerova hra Zmije a Dráčkova hra házení spacáku mezi nohy. Po další přednášce a následovala Apačova hra foukání papírku. Následovala další dlouhodobější hřa Upír, kdy si jeden vylosoval papírek s kapkou krve, a jeho úkolem bylo otečkovat lihovkou aniž by ho nikdo viděl. Když by byl upír odhalen, tak musel sníst syrový (španělský) česnek. A to stejné, i když ho někdo nařkl neprávem. Na oběd jsme měli špagety a pak přišel hřeb dne J. Měli jsme za úkol, 5 minut přemýšlet o tom, co je to skauting, a potom jsme to měli zkrátit na minutu. Všechno to nahrávali na notebook Kulďas s Jeňou a pak jsme rozebírali co děláme blbě. Následovala další přednáška o rozdílu mezi skauty a vlčaty a mezi skautkami a světluškami.  Večer jsme hráli běhací Scrable. Nakonec jsme vyhráli jsem vyhrál já s Apačem, Žabákem a Veverkou. Celkové skóre bylo 168 ku 167.

Asi o půlnoci byla pozdní večeře, a to palačinky od Štístka(byli super) J. Opět jsme prováděli rituál. Ráno nás čekalo příjemné probuzení – opět  písnička + rozcvička ve spacáku. Po snídani jsme hráli další hru Face 2 Face. Kdy jsme utvořili dvojice, které se neznají a měli jsme za úkol diskutovat o celosvětových problémech. Téma byly: Potrat, Víra, Trest Smrti a Ufo + někteří měli bonus – Trestní zákon od 15 let. Nastala burza s věcmi – dárky pro ostatní. Potom jsme se sbalili a zahráli moji hru o opisování obrázku na dálku. Závěr bylo přehazování vajíčka. Nejdřív jsme si stoupli úplně k sobě a předali vajíčko po kruhu. A když vajíčko objelo kruh, tak každý udělal krok dozadu. Nakonec jsme končili házením asi na5 metrů. Ale vajíčko i padalo, jako např. Klikouškovi, který ho zmáčkl a byl celý od vajíčka. Potom jsme si  umyli ruce, zametli a šli na nedalekou zastávku na autobus. Cestu vlakem do Břeclavi jsme celou prozpívali, a zhodnotili že se tento ŠkoPR vydařil. Když jsme se na nádraží rozloučili v namačkaném kolečku tak jsme se rozešli do svých domovů s tím, že další ŠkoPR bude někdy v Lednu. Bylo to fajn, a ti co nejeli, můžou jenom litovat.

Majkl

1 komentář u „ŠkoPR 21.-23.10. 2011

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *