Skautský dobrý skutek 2015

Společná fotka

 

Břeclavské středisko Svatopluk se zapojilo do pilotního ročníku projektu Skautský dobrý skutek 2015, jež pořádá Junák – český skaut. Oddíly či střediska si sami vybírají skutky, které pak v rámci projektu plní. Členové oddílu Plamen a roverského kmene Rozbřesk pomáhali na židovském hřbitově.

Sešlo se nás 7 – Hup, Kavka, Tom R a Zbr, Alan, Jeňa a Káně. Za odborného dohledu paní Káňové jsme čistili náhrobky od popínavého břečťanu či vytrhávali traviny mezi náhrobky.
TomR a TomZbrHup v pozadí

 

 

 

 

Počasí vyšlo, nepršelo, ale bylo pod mrakem. Práce nám šla vesele od ruky. Navštívili nás novináři i místní kabelová televize. V příštích dnech můžete očekávat články na: breclavsky.denik.cz a tvfenix.cz

Prezentovali jsme se také oficiálním plakátem, které nám zařídilo ústředí.
Plakát

V závěru přišel i na návštěvu Bohouš – zástupce vůdce střediska i se svojí dcerou Bárou, které se tu líbilo.
Bohouš s dítetem

Pilně jsme pracovali až do čtvrt na dvanáctou. Musím pochválit všechny, odvedli kus kvalitní práce. Za odměnu jsme si vyslechli zajímavý výklad k židovskému pohřbívání i k historii samotného hřbitova.

Alan s pytlem

Starší pracovníci

 

 

 

 

 

Rád bych všem poděkoval ještě jednou za účast, veliké dík patří i mojí mamince – PhDr. Aleně Káňové, která to se mnou vše zorganizovala a dohlížela na nás. Myslím, že jsme akcí splnili dobrý skutek i zákon skaut je ochráncem přírody a cenných výtvorů lidských. Ti, kteří  tam nebyli, můžou jen litovat a těšit se na další ročník. Tak tomu dalšímu Dobrému skutku –  NAZDAR!

Káně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *