Setkání Jihomoravského jamoddílu před Jamboree v Japonsku

O víkendu 23.-25. května nastal mnou hodně očekávaný okamžik. Právě tento víkend jsme měli naplánované první setkání Jihomoravského jamoddílu na Skautské světové Jamboree, které proběhne o prázdninách 2015 v Japonsku.

 

 

WSJ
Officiální logo Jamboree v Japonsku

V pátek po škole jsem tedy vyjel směr Brno – Lesná. Sraz jsme měli v 7 na skautském srubu střediska M. Genserka. Už v šalině jsem potkal dva skauty z Brna, který měli stejný směr jako já. Nakonec jsme se sešli v počtu 35 účastníků a 4 vedoucí. Na začátek jsme si zahráli nějaké hry na seznámení a poznání se navzájem. Například jsme si každý měli přivést nějakou věc, která nás charakterizuje. Všechny věci jsme potom dali pod jednu plachtu a postupně jsme popisovali svou věc a ostatní nás podle popisu museli poznat. Bylo to fajn a zároveň jste se dozvěděli něco víc o ostatních. Po vlastní večeři jsme měli volnější program, takže někteří si četli svoje knížky, někteří si jenom tak povídali a někteří se rozhodli zahrát si frisbee ve tmě. No, bylo to zajímavé…

 

V sobotu ráno jsme byli probuzeni v nádherných 8 hodin. Po snídani jsme si zahráli kufr, což je hádání slov ve dvojici podle popisu, ale abychom to neměli tak lehký, tak jediným povoleným jazykem byla angličtina, jakožto úřední jazyk na Jamboree. No, naše dvojice nedopadla moc dobře, a tak jsem vypadl hned v prvním kole. Aby těch jazyků nebylo málo, tak nás čekala i lekce japonštiny. Jelikož už tyto prázdniny má být na tom tábořišti Pre – Jamboree(zkušební) jenom jako japonské národní, kde má být „jenom“ 15.000 lidí, tak pořadatelé vydali manuál, ve kterém 12 obrázků popisovalo symboly Japonska. Dozvěděl jsem se třeba, že 5-ti patrová budova je japonsky řekne Goya-no-to. 🙂

Součástí této hry byla i hra, ve které jsme zjišťovali informace o Yamaguchi prefecture, což je oblast, ve které bude Jamboree probíhat. Zjistili jsme, že třeba v Yamaguchi prefecture(něco jako naše kraje) bydlí 1 450 000 obyvatel, nebo že tato oblast má 15.000 skautů. Po obědě (těstoviny s kuřecím) jsme si popovídali o našem pobytu na Jamboree a o věcech, které jako jamoodíl bude potřebovat. Dále jsme byli navštívit jednu kešku nedaleko srubu, do které jsme uložili Travel bug se jménem Go to Japan. Travel bug funguje tak, že dáte nějaký předmět do kešky s popisem, kam chcete, aby to doputovalo. My třeba jsme tam dali logo Jamboree se souřadnicema ostrova, na kterém se bude Jamboree konat. Tak uvidíme, jestli keška doputuje až tam. J Po svačince se většina dívala na zápas naší reprezentace na MS v hokeji, ale jelikož výsledek nebyl moc povzbudivý, tak si každý postupně dělal, co uznal za vhodné (frisbee). 🙂 Večer jsme se podívali na všemožná videa z minulých jamboree, tak aby jsme si uvědomili, co jamboree obnáší. No, úžasná atmosféra. Večer jsme strávili hraním společenských her (cink, bang atd.)…

ostrov
Místo, kde se bude Jamboree konat 🙂

 

V neděli po snídani jsme si popovídali s vedoucíma o organizačních věcech, jako třeba, že stožár si budeme muset postavit z bambusu, a vymysleli svůj Jamoddílový pokřik.

Po pár posledních hrách jsme se společně rozloučili a vydali se zpět do všech koutů Jihomoravského kraje…

 

WSJ - Czech logo
Logo českého kontingentu

 

Zažil a popsal: Majký

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *