Miki ve Vídňu aneb Výjezdní zasedání Oddílové rady

Jako tradičně, i letos na Mikuláše vyjela Oddílová rada na své výjezdní zasedání. Pro letošní rok jsme si vybrali hlavní město Rakouska…

 

V pátek 5.12.2014 jsme se sešli na nádraží a vydali jsme se do Vídně dvoupatrovým vlakem. Cestu jsme si krátili hrou na hádání slov. Vystoupili jsme na Wien Hauptbahnhof a vyrazili jsme do Jeňova bytu, který byl sice jenom půl kilometru od nádraží, ale my jsme tam trefili s menšími problémy a většími oklikami. Byl to takový ten typ domu, kde se chytnete zábradlí a ono vám zůstane v ruce. Byt byl celkem malý, ale nějak jsme se tam vešli. Podle instrukcí maximálně pro 8 lidiček, ale nás se tam vlezlo 11. Po lehkém zabydlení jsme vyrazili na večerní procházku ke Stephansdomu.

Další den ráno jsme vyrazili k hřbitovu, kde jsme měli hledat hroby lidí z České Republiky. Potom jsme šli na zámek Schönbrunn, kde jsme měli 15ti minutový rozchod na porozhlédnutí se po tomto nádherném sídle. Pak jsme měli ještě půl hodinový rozchod na trzích před Schönbrunnem a pak jsme se vydali směrem k muzeím. Když jsme se pak rozhodovali, jestli půjdeme do přírodovědného nebo do technického zjistili jsme, že technické nemůžeme najít a tak jsme šli do přírodovědného. Bylo to tam hodně zajímavé. Káně se zastavil hned u první místnosti (tam byli různé kameny) a ostatní jen tak proběhl. Pak byl zase rozchod na trzích a pak jsme se vrátili zpátky na byt. Tam proběhla oddílová rada, kde se řešily stavy v družinách a úklid. Tam padla i Káněcí slavná hláška:,,A v tomhle je zakopaný pes. Vy všichni jste prasata, kromě mě.´´

Poslední den jsme se vypravili na největší a nejslavnější Vídeňské trhy, tedy před vídeňskou radnici. Ještě předtím jsme si prošli Belvedere a stavili se u  Stephansdomu, kde Káně vrátil hrnek od punče a Jeleň si ,,jen šel něco vyfotit´´, což mu zabralo asi 20 minut. Na trzích před radnicí jsme ještě měli šanci nakoupit buď vánoční dárky, nebo jenom něco dobrého k snědku. Pak už nás čekala jen cesta zpět na byt, kde jsme si vzali své věci, uklidili a vydali se směrem na nádraží, kde jsme nasedli na vlak jedoucí zpátky do Břeclavi…

 

DSCF5162
Společná fotka
DSCF5187
„Vetší“ místnost 🙂
Kuchyň
Kuchyň

Zapsal TomR (lehce doplnil Majkl)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *