HORY 2015 aneb VJV v Rokytnici v Orlických horách

Na jarních prázdninách jsme již tradičně s oddílem vyrazili na hory. A letošní rok tomu bylo poprvé, co jsme se vydali do Orlických hor.

Když jsme v sobotu odpoledne dorazili do Rokytnice, tak jsme se z malého nádraží přesunuli do penzionu Terezka. Až jsme si vybalili potřebné věci a odevzdali jídlo, tak jsme vyjeli na malou projížďku na běžkách. Večer k nám došla i country muzika. Takže ten kdo chtěl se mohl dojít podívat a nebo si trochu zazpívat. Poté nás svolali do druhého patra a dívali jsme se na film (Mrtvá nevěsta). Když jsme se dodívali, tak šli jsme spát.

Když jsme ráno posnídali, rozdělili jsme se do tří skupin – sjezdaři, starší běžkaři a mladší běžkaři. Sjezdaři šli na blízkou sjezdovku, starší běžkaři jeli na projížďku (po Orlické magistrále z Deštného v O.h. až do Rokytnice, asi 28km pozn. red.) a mladší běžkaři měli s Pajdou výcvik na běžkách. Pak se mladí běžkaři vydali na krátkou projížďku. Pak ale Pajda řekl, že ta trasa není na běžky. Tak jsme si tu trasu prošli odpoledne na sněžnicích. Dvakrát jsme se ztratili. Poprvé, když jsme ztratili zelenou a podruhé když jsme špatně odbočili. Naštěstí se Pajda zeptal tamějších domorodců a ti nám ukázali cestu do Rokytnice. Došli jsme asi kolem 8. hodiny večer. Protože jsme byli všichni vysílení, tak jsme se dodívali na Mrtvou nevěstu a podívali jsme se na film Ukradené Vánoce.

Další den byl odpočinkový. Dopoledne běžkaři vyjeli na menší projížďku po okolí a sjezdaři odpočívali. Odpoledne jsme měli program na zdravovědu. Večer jsme si zahráli deskovou hru od WAGGGS(mezinárodní dívčí organizace) jako připomenutí na Thinking day.

Když jsme druhý den posnídali tak nám dali vybrat jestli chceme buď na sněžnice nebo na běžky. Vyrazili jsme do Říček a sněžničáři šli na celodenní procházku. Běžkaři na běžkách odjeli do Julinina údolí ale tam jsme museli běžky sundat, protože tam už nebyl sníh (jenom beton). Po výborné gulášové polévce, kterou Pancho uvařil než jsme přijeli, jsme si zahráli různé hry. Jako třeba 6 bere, Ty krávo nebo Milostný dopis. Před večerem jsme zjistili, že družina sněžničářů se ztratila. Naštěstí se vrátili na chatu všichni živí.

Následující den byl zase odpočinkový. Dopoledne jsme všichni zůstali na chatě a zahráli jsme si deskovky, které jsme měli sebou. Odpoledne jsme šli do bazénu. A protože se nevybralo moc peněz musel si to každý, kdo tam byl zaplatit ze svojeho. Do bazénu byl zákaz vstupu s shortkama tak si museli nějací kluci připlatit za půjčení plavek. Poté jsme měli pár her na zručnost jako přípravu na Svojsíkův závod. Měl ještě Klikouš program na znalost a hodnotu přírodnin taky na SZ.

Další den jsme se po snídani vydali směr Říčky. Sjezdaři šli na sjezdovku a běžkaři odjeli z Říček spátky hřebenovkou do Rokytnice. Dojeli jsme kolem tří hodin odpoledne. Odpoledne jsme měli do večera volné. Večer nám nařídili, abychom se oblekli do krojů, případně do oddílových triček. Byl to takový slibový oddílový rituál za splnění registrační zkoušky. U chaty jsme dostali svíčky a šli na určené místo. Tam čekal Majkl a začal rituál. Na konec celého rituálu přišla hlavní věc.

Miki a Chrostík splnili Registrační zkoušku a slibovali věrnost svému oddílu. Dostali jsme turbánek který v oddíle má málokdo.

Další den jsme mohli jít buď na běžky nebo na sněžnice. Na běžky jsme šli jenom čtyři. Jeli jsme stejnou trasu jako ve čtvrtek. Dorazili jsme asi v 13 hodin odpoledne a pak jsme měli volno. Navečer jsme přemluvili Pajdu, aby nám zahrál na kytaru. Mezi třemi až čtyřmi písničkami nám dával logické úkoly.

Další den po snídani jsme si měli sbalit všechny věci, ale chybou bylo že Pancho zapl televizi, protože Klikoušek odmítal balit se a místo toho se díval na Jůheláky, které neviděl asi od 5. třídy. Když jsme si všechno sbalili tak jsme uklidili celou chatu. Pak jsme odešli na vlakové nádraží a odjeli jsme domů.

 

 

Zapsal Chrostík

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *