Hon za pokladem Lichtenštejnů 29.9.2013

gracie

 

Na výpravu se šlo, nebo spíš jelo, jak kdo chce, v neděli brzo ráno. Sraz byl v 7:00 na autobusovém nádraží. Účast byla skromná, což mě mrzelo. V Břeclavi byly hody. Po chvíli čekání přišel Učeň. Všichni jsme se divili, proč nemá na zádech žádný batoh. Každé družině rozdal zprávu od Aloise z Lichtenštějna, kde byli důležité informace ke hře. Jak přijížděl autobus, tak nám oznámil, že si máme jít koupit sami lístky. Mě koupil lístek Řízek, protože jsem nemohl najít peněženku. Peníze jsem mu hned v autobuse vrátil a vyrazili jsme do Lednice. Vystoupili jsme na náměstí. Mloci se vítali s Hupem. Naše družina se vydala k jízdárně hledat první zprávu – šifru. Nebylo těžké ji najít a vyluštit. Další naše kroky směřovaly k obrostlému bunkru pod Rybničním zámečkem, kde byla další zpráva. Po jejím rozluštění jsme se vydali k javoru u Apollonova chrámu. Mimochodem v tom javoru byla i keška! Pod kopcem se potkala naše družina s družinou Mloků, před kterými jsme doteď měli značný náskok. Chvíli jsme se s nimi předbíhali k další zprávě, která byla na Vyhlídce. Jelikož Mloci vyluštili šifru dřív než my, rozhodl jsem, že půjdeme zkratkou, kterou jsem ale neznal. Cestou jsem posvačil Vlašák s rohlíkem – výborné. S Mloky jsme se sešli na Novém dvoře. Divili se, že jsme přišli ze směru, ze kterého nás nečekali. Nacházíme šifru, luštíme ji a vyrážíme, opět jako první, ke Třem gráciím. Tam nás čeká zpráva za sochou. Zprávu luštíme, ale Mloci nás předbíhají. Tentokrát se jde ke Svatému Hubertovi, kde je šifra ukrytá mezi schody. Zprávu nacházíme jako první. A posílá nás na Taliánky. Cesta tam je dlouhá, ale všichni ji zvládnou bez obtíží. Po delším hledání nacházíme zprávu a luštíme ji. Je v morseovce. Mloci dochází v průběhu našeho luštění a značnou dobu vůbec nemůžou najít zprávu. Až když jsme na odchodu, tak ji luští. Zpráva nás vede k Břeclavskému mlýnu, ke skautskému pomníku, kde je ve stromě ukryt poklad. Byl tam pro každého nachystaný hezký kamínek a pamětní kartička. Díky za výpravu 🙂

zapsal Klikouš

1 komentář u „Hon za pokladem Lichtenštejnů 29.9.2013

  1. Chtěl bych moc a moc poděkovat Emči, která se mnou celou sobotu jezdila na kole po LVA a celou akci se mnou připravovala…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *